menu mobilne

Baseny termalne

Całe Podtatrze położone jest na źródłach gorącej wody termalnej, więc jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe baseny z gorącą wodą, która nie dość, że zbawienna po męczących wycieczkach górskich lub całodziennym szaleństwie na stoku, to jeszcze jest zdrowa, a wręcz lecznicza! To niepowtarzalna okazja do spędzenia deszczowego dnia lub po prostu wypoczęcia.

Baseny termalne to do niedawna specjalność Słowaków, dziś jednak Podhale nie ustępuje już, a chyba nawet przewyższa południowych sąsiadów ilością i jakością kompleksów oferujących tę unikalną atrakcję.

Zaledwie kilka kilometrów od Villi Znajdują się termy w Szaflarach oraz w Białce Tatrzańskiej i kolejne w Bukowinie Tatrzańskiej. Duży Aquapark znajdziemy też w Zakopanem na Antałówce oraz przy Polanie Szymoszkowej. Większość z nich usytuowanych jest tak, by móc wykąpać się prawie bezpośrednio po zejściu ze stoku. Baseny oferują różny zakres atrakcji od rozbudowanych kompleksów rekreacyjnych ze zjeżdżalniami dla dzieci, do pojedynczych baseników.

Jeżeli odwiedzimy już wszystkie „nasze” baseny, warto też zapoznać się z możliwością wykąpania się za granicą jaką oferuje np. Vrbov, Besenova, Poprad czy też Oravica.

 

Źródło: https://www.pieniny.net.pl/atrakcje/splyw-dunajcem/

do_gory