menu mobilne

Rezerwat Bór na Czerwonem

Rezerwat torfowy znajdujący się obok lotniska w Nowym Targu. Znajduje się praktycznie „po sąsiedzku” naszej Villi. Jest to mało znana atrakcja regionu… i może dlatego właśnie zachowała swój unikalny klimat. Podobno najbliższe takie torfowiska znajdują się gdzieś w Szwecji…

Rezerwat ro raj dla fotografów oraz osób lubiących przyrodę. To unikalne miejsce pozwalające zobaczyć jak kiedyś wyglądały nasze lasy i puszcze – po prostu bagna i rozlewiska.

W rezerwacie przyrody Bór na Czerwonem została oddana do użytku ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, zwieńczona platformą widokową na Tatry, Gorce, a przede wszystkim malownicze torfowisko. 440 metrów drogi tłuczniowej zbudowano tylko po to, by dowieźć niepełnosprawnych. Na pięciu tablicach umieszczonych wzdłuż ścieżki znajdują się z opisy kolejnych osobliwości przyrody. W ten sposób przyrodniczy ewenement liczący ok. 10 tysięcy lat jest nie tylko chroniony, ale będzie znacznie lepiej udostępniony do zwiedzania. Praktyka pokazuje, że Bór na Czerwonem dzięki nowowybudowanej kładce na Białym Dunajcu nie tylko stał się dostępny dla mieszkańców nowotarskich osiedli ale wyrósł na atrakcję turystyczną z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: https://www.nowytarg.pl/dane.php?cid=223

do_gory