menu mobilne

Rowery

Rowery to niepowtarzalny sposób na poznawanie Podtatrza. W obrębie ok. 20 km znajdują się praktycznie wszystkie opisane na taj liście atrakcje i do większości z nich bez problemu można dojechać na rowerze !!! Uważajcie jednak, 20km w górach może być męczące, nie bez powodu niedaleko Villi co roku przebiega trasa „Tour de Pologne”- planujcie więc dobrze :)

Rekreacyjnie można przejechać niesamowite trasy widokowe na Głodówkę, czy też Gubałówkę.

Jeśli wolisz rowery górskie, błoto i strome zbocza, może wyjedziesz na Turbacz ?

Szlaku wokół Tatr

piktogram_szlak_finisz_end-1Na Szlaku wokół Tatr funkcjonuje już jednolity system rekomendacji obiektów, tzw. System Miejsc Przyjaznych (MP), w których każdy użytkownik Szlaku może liczyć na życzliwe przyjęcie.

Scertyfikowane przez audytorów i oznakowane specjalną tabliczką Miejsca Przyjazne, to podzielone według 5 kategorii - obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, miejsca o szczególnych walorach kulturowych i przyrodniczych, atrakcje turystyczne oraz obiekty świadczące usługi sportowe, turystyczne i okołoturystyczne, które są dostosowane do potrzeb użytkowników Szlaku wokół Tatr (głównie rowerzystów/rolkarzy) i które wprowadziły do swojej oferty usługi im dedykowane.
Wśród rekomendowanych obiektów mamy muzea, punkty informacji turystycznej, serwisy rowerowe i wypożyczalnie, termy, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, restauracje, fast foody, karczmę.

W tych miejscach znajdujących się po polskiej i słowackiej stronie granicy w maksymalnej odległości 10 km od Szlaku można zjeść, przenocować, naprawić rower/rolki, uzyskać informację o Szlaku i skorzystać z atrakcji nie martwiąc się o bezpieczeństwo np. roweru.

Planując wyprawę po Szlaku wokół Tatr warto skorzystać z bazy/wyszukiwarki Miejsc Przyjaznych dostępnej na stronie internetowej www.szlakwokoltatr.eu


do_gory